جستجو در گزینه دو
Skip Navigation Linksصفحه اصلی سایت > خدمات عمومی > اخبار > پیک‌های نوروزی دانش‌آموزان ... ثبت نام در طرح ها | ورود

پیک‌های نوروزی دانش‌آموزان اجباری نیست، تعیین تکالیف نوروزی بر عهده معلمان است


فاطمه قربان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا و در پاسخ به این پرسش که تکالیف و پیک‌های نوروزی دانش‌آموزان چگونه خواهد بود؟ اظهار کرد: تهیه و تدوین پیک‌های نوروزی از سوی وزارتخانه به استان‌ها تفویض شده است و بسیاری از استان‌ها نیز این اختیار را به مناطق و مدارس تفویض کرده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تهیه و توزیع پیک‌های نوروزی در استان‌ها اجباری است یا خیر؟ گفت: تهیه و توزیع پیک‌های نوروزی کاملا اختیاری است و هیچ گونه اجباری در این خصوص وجود ندارد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما معتقد هستیم تکلیفی که به دانش‌آموز داده می‌شود باید به رشد و ارتقای او بیانجامد نه اینکه تکالیفی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شود که نه تنها به معلومات او اضافه نمی‌کند بلکه والدین و اطرافیان دانش‌آموز را هم تحت فشار قرار دهد.

قربان تصریح کرد: اگر تکالیف سخت‌تر از توان دانش‌آموز باشد تنها باعث وارد شدن استرس به او می‌شود و در ارتقای علمی دانش‌آموز تاثیری ندارد. به همین دلیل اعتقاد ما بر این است که باید تکالیفی برای دانش آموزان درنظرگرفته شود که صلاحیت های علمی و اجتماعی او را ارتقا دهد و متناسب با توانایی های دانش آموز باشد.

وی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز حتی دید و بازدیدها و سفرهای نوروزی می تواند در رشد و ارتقای جنبه اجتماعی دانش اموز تاثیر به سزایی داشته باشد؛ زیرا ما معتقدیم شخصیت انسان دارای جنبه های گوناگون است و در کنار جنبه های علمی، جنبه های اجتماعی و معنوی هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: به نظر من بهترین کسی که می تواند برای دانش آموز تکالیف نوروزی تعیین کند، معلم است. زیرا معلم 6 ماه با دانش آموز خود در ارتباط بوده و بهتر از هر کسی نیازهای آموزشی دانش آموز خود را می شناسد.


ثبت شده توسط : واحد ارتباطات در تاریخ : ۱۳۹۱/۱۲/۱۵        تعداد مشاهده : ۷۶۵        تعداد نظرات : ۰      
 

*عنوان : ایمیل :

*متن نظر :
@@1 @@2 @@3 @@4 @@5 @@6 @@7 @@8 @@9 @@10 @@11 @@12 @@13 @@14 @@15 @@16
 
کاربران آنلاین: ۴۵۹ کل بازدیدکنندگان: ۴۲,۲۵۱,۰۳۳ کل صفحات بازدید شده: ۲۰۴,۰۸۷,۳۰۸